Coaching Magdalena Ulasińska

Stephen R. Covey 7 Nawyków Skutecznego Działania

"O 7 nawykach..." nie da się zapomnieć. Dla mnie to książka przełomowa, która opiera skuteczne działanie na prawach uniwersalnych, etyce, charakterze. Książka, która zmienia sposób myślenia i inspiruje do zmiany.

Stephen R. Covey Najpierw Rzeczy Najważniejsze

Kolejna książka Stephena R. Coveya, rozwijająca temat 3 nawyku skutecznego działania, czyli zarządzania sobą w czasie. Opisane metody i techniki zmieniają dotychczasowe podejście do czasu, skupiając się na planowaniu i wykonywaniu zadań dla nas najważniejszych, zgodnych z naszą misją, życiowym posłannictwem, wartościami. Tak, by drabina, po której się wspinamy, nie okazała się na końcu oparta o niewłaściwą ścianę.

Iwona Majewska-Opiełka Ku doskonałości, 30 dni pracy nad sobą

Z wszystkich książek Pani Iwony Majewskiej – Opiełki, ta inspiruje mnie najbardziej. Książka o pracy nad sobą i rozwoju osobistym, oparta o "7 nawyków skutecznego działania", wzbogacona o ciekawe przemyślenia i doświadczenia autorki.

Maciej Bennewicz Coaching, czyli restauracja osobowości

Bardzo inspirująca książka otwierająca drzwi do coachingu, napisana ciekawym językiem. Opisuje czym jest coaching i zmiana. Opiera się na życiowych historiach i opowieściach z morałem.

Marcus Buckingham Wykorzystaj swoje silne strony

Książka, która dała mi moc i wielki entuzjazm. Jest kontynuacją "Teraz odkryj swoje mocne strony" i mówi o odkrywaniu i wykorzystywaniu swojego potencjału. Każdy ma niepowtarzalny zestaw talentów naturalnych i silne strony. Bazując na swoich silnych stronach, które odkrywa się wraz z kolejnymi stronami książki, można osiągnąć w pracy mistrzostwo.

Tony Buzan Rusz głową

Z książek Tonego Buzana zawsze dowiaduję się o niesamowitych możliwościach, jakie kryje nasz mózg i uświadamia mi to, że jeśli tylko zechcę, mogę osiągnąć wszystko.

Paul Arden Cokolwiek myślisz pomyśl odwrotnie

Absolutna inspiracja. Książka mówiąca o tym, że Twoje najlepsze decyzje to te, które uznałeś za złe. Każda podjęta decyzja oparta na logice to decyzja, którą podejmą wszyscy. Wszystkie rewolucje i przełomy biorą się z myślenia pod prąd, myślenia niestandardowego. Książka łamiąca standardy, o odwadze, śmiałości i osiągnięciach.

Spencer Johnson Kto zabrał mój ser?

To klasyk motywacyjny. Bardzo prosta fabuła i język. Nieskomplikowana historia życia w pewnym labiryncie i scenariusze zachowań, w których każdy bez problemu odnajdzie siebie. O zmianie, naszym nastawieniu, motywacji i odwadze działania. Przez to, że prosta, bezbłędnie trafia w samo sedno. Mi dodaje odwagi.

Paulo Coelho Alchemik

Książka, która 9 lat temu pomogła mi poradzić sobie w trudnej sytuacji. Czytając ją ponownie kilka miesięcy temu odkryłam, że jest ona o coachingu. Opowiada o odkrywaniu swojej legendy, odszukaniu swojej drogi w życiu, zauważaniu znaków, które prowadzą nas do celu. Magiczna i alegoryczna. „I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu” oraz „Moje serce obawia się cierpień. Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia”. Cytaty te głęboko mnie poruszają.

Elizabeth Gilbert Jedz, Módl się i Kochaj

To niesamowita podróż w poszukiwaniu siebie. O tym, że jeśli jest nam źle i nie możemy z tym wytrzymać, to przyszedł czas na zmiany. Zmiana wymaga czasu i odwagi, zamknięcia jednych drzwi po to, aby otworzyć następne. Mówi o radości płynącej z każdej chwili. Czytając czułam włoskie smaki, medytowałam w Aśramie w Indiach, odpoczywałam na Bali. Pięknie opisana klatka stop w zwariowanym, pędzącym życiu, po to, aby zadać sobie kilka ważnych pytań i poczekać na odpowiedzi.

Antoine de Saint-Exupery Mały Książę

„Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś”. Piękna i poruszająca opowieść o miłości, przyjaźni, lojalności, przywiązaniu. Inspiruje mnie od co najmniej od 15 lat.

Forest Gump

Film, do którego ciągle wracam. Za każdym razem wywołuje u mnie silne emocje. Opowieść o tym, że prawdziwa mądrość kryje się w sercu, opowieść o wielkiej miłości, wierności zasadom, konsekwencji, lojalności, a z drugiej strony o odwadze, nie przejmowaniu się trudnościami, kreatywności i wreszcie o tym, że kiedy naprawdę czegoś chcemy, to nic nie powstrzyma nas przed osiągnięciem mistrzostwa. Niesamowite poczucie humoru, potężna dawka optymizmu i dystansu do siebie. "Kiedy myślisz, że gorzej już być nie może, zacznij się walić deską po nodze. Zobaczysz jaką poczujesz ulgę, gdy przestaniesz", "Cuda zdarzają się codziennie, niektórzy w to nie wierzą, ale to prawda".

Wielki Mike (The Blind Side)

Bardzo poruszający film opowiadający o tym, co wspaniałego może osiągnąć człowiek, kiedy ktoś w niego uwierzy, zaufa mu, obdarzy miłością i stworzy odpowiednie warunki do rozwoju. Wiara w drugiego człowieka i jego potencjał czyni prawdziwe cuda.

Życie jest piękne (La vita e bella)

Przejmująca historia żydowskiego ojca, który wraz ze swoim małym synkiem trafił do obozu koncentracyjnego. Opowieść o heroicznej odwadze, wielkiej miłości do dziecka i zrobieniu wszystkiego, żeby je chronić. Niezwykła połączenie tragizmu z komizmem. Historia pokazuje, że właściwie to, jak widzimy rzeczywistość, zależy od naszej interpretacji.

Andrea Bocelli Vivere

Słuchanie tej płyty to dla mnie przeżycie niemal duchowe. Płyta porusza mnie i przenosi w zupełnie inne miejsca, a utwór "Time to say goodbye", zawsze uświadamia mi, że przychodzi czas, kiedy musimy się pożegnać. Kończy się jakiś etap w naszym życiu, żegnamy się z przyjacielem, miejscem, jest nam smutno, ale to naturalne.

Fado Anthologia

Niezwykła mieszanka silnych uczuć zamknięta na jednej płycie. Trochę smutne, trochę melancholijne, ale niesamowicie piękne brzmienie. Wprowadza mnie w romantyczny nastrój.

Garry Moore Ballads & Blues

Płyta, która towarzyszy mi od lat. Piękne ballady z hipnotyzującym brzmieniem gitary. Zawsze, kiedy słucham "Parisienne Walkways" i słyszę 'I remember Paris..." przypominają mi się dawne miejsca i ważne dla mnie osoby.