Coaching Magdalena Ulasińska

31/01/14 Postaw na swoje mocne strony!

Ostatni kwartał zeszłego roku minął między innymi pod znakiem sesji inspiracyjnych, które prowadziłam w dużej korporacji. Do czego inspirowały te wystąpienia? Do zrobienia klatki stop i poświęcenia czasu na refleksję dotyczącą własnego rozwoju. Początek roku to również bardzo dobry czas, żeby pomyśleć o swoim rozwoju. Zastanowić się czym dla mnie jest rozwój, co on oznacza w praktyce i jak go zaplanować. Warto zadać sobie pytanie, czy rozwój to samo co kariera? Jeżeli nie, to na czym polega różnica? Lepiej rozwijać swoje mocne strony, czy zainwestować czas na podciąganie tego, w czym jesteśmy słabi? Po co rozwijać to, w czym już jesteśmy dobrzy lub bardzo dobrzy?

09/12/13 Z doświadczenia coacha

Lubię grudzień. To wyjątkowy miesiąc nie tylko ze względu na Święta, 2-tygodniową przerwę od pracy i zbliżającego się Sylwestra. To bardzo dobry czas na podsumowania, przemyślenia i refleksje dotyczące całego roku. Co się udało? Co nie wyszło? Co mnie najbardziej zainspirowało? Co było objawieniem? Takie przemyślenia zawsze owocują u mnie zwiększoną energią. Potem przychodzi czas na wyznaczenie sobie celów na następne 12 miesięcy. Tak było również w zeszłym roku.

14/01/13 Ektrawertyk i introwertyk, czyli team doskonały

Kilka lat temu moja wiedza na temat ekstrawersji i introwersji była zupełnie przeciętna. Osoba ekstrawertyczna kojarzyła mi się z otwartością, łatwym nawiązywaniem kontaktów, ekspresyjnym okazywaniem emocji. Introwertyk zaś był osobą zamkniętą w sobie, milczącą, stojącą nieco z boku. Co się dla mnie zmieniło od tamtego momentu?

24/12/12 Wesołych Świąt

08/11/12 Homo est animal socjale

Człowiek jest istotą społeczną. To prawda stara jak świat i jasna jak słońce. Temat nie jest obcy filozofom, poetom, pisarzom ani psychologom. Tylko co to oznacza w praktyce? Jakie mamy korzyści z tego, że jesteśmy istotami społecznymi? Co tracimy dzięki temu? I wreszcie, co to ma wspólnego z wywieraniem wpływu?

09/10/12 a= x+y+z

" Dlaczego wszyscy tutaj są tak szczęśliwi, a ja nie? - Dlatego, że nauczyli się widzieć dobro i piękno wszędzie - odrzekł Mistrz. - Dlaczego więc ja nie widzę wszędzie dobra i piękna? - Dlatego, że nie możesz widzieć na zewnątrz siebie tego, czego nie widzisz w sobie."

12/09/12 Moje pomysły są lepsze niż Twoje

Czekając ostatnio na lotnisku, czytałam jak zwykle książkę. W pewnym momencie doznałam olśnienia. Wstępująca we mnie energia nie pozwoliła mi wysiedzieć na miejscu. Wstałam i zaczęłam chodzić. Potem wróciłam do lektury, choć mojego podniecenia tematem nie dało się już ukryć. Mam! Wreszcie znalazłam mierzalny dowód pokazujący, dlaczego coaching działa i jest tak skuteczny.

17/07/12 Z doświadczenia coacha

Są w życiu zawodowym momenty, które się czymś wyróżniają. Przeważnie szkolenia, coaching, praca z klientami układają się w powtarzalne bloki. Klient biznesowy rządzi się pewnymi prawami. Poruszam się najczęściej w stałych obszarach: szukania mocnych stron, wykorzystywania w pracy swoich talentów, wzmacniania poczucia własnej wartości, zwiększania efektywności, budowania marki osobistej. Mój ostatni projekt coachingowy był inny. Potrząsnął moim światem.

25/06/12 Szczypta pozytywnego myślenia czyli krótko o szczęściu

Szklanka jest do połowy pełna, czy pusta? Oto jest pytanie. Każdy ma na to swoją odpowiedź, ponieważ każdy widzi świat inaczej. Subiektywne postrzeganie rzeczywistości. Nosimy okulary, przez które oglądamy przestrzeń dookoła. Jaka ona jest? To zależy od koloru szkieł. Mogą być optymistyczne różowe, pełne nadziei zielone, stonowane błękitne, zimne stalowe lub smutne czarne. Sami wybieramy odcień i kolor oprawki. Wybór zawsze należy do nas.

22/05/12 Fizyka poszukiwania

Wiosna. Wszystko budzi się do życia po zimie. Wraca chęć do rannego wstawania, pomysły mnożą się w głowie, znowu mam energię! Pracuje mi się lepiej, szybciej i efektywniej. Przynajmniej u mnie tak to działa. Korzystając z przypływu sił i pozytywnej mocy, postanowiłam z iście detektywistycznym zacięciem wyruszyć w świat poszukiwań. Poszukiwań czego? Nie, nie sensu życia. Sens życia zostawiam w spokoju, odkąd zajął nim Monty Python, ma się dobrze. Wyruszam w poszukiwanie podpowiedzi, znaków i wypatrywanie drogowskazu.